Kontakt

pelle-s-v

Per Johnsson, chefredaktör, projektledare

Kundansvarig innehållsstrateg. Går igång på termer som sökordsoptimering och ctr, men älskar fortfarande prasslet från ett riktigt fint magasin.Reser helst till storstäder. Och stränder. Och fjällen. Och småstäder.

0709-221 226
per@respress.se

Micke-s:v

Mikael Persson, journalist och författare

Hyllad och prisbelönt skribent som vet hur man skapar innehåll som engagerar. Lugn stilist som bara hetsar upp sig när Öster spelar fotboll. Förmodligen Sveriges bäste och meste Nepalkännare.

070-449 72 61
mikael@respress.se

Goran s:v

Göran Ingman, digital strateg.

Journalistutbildad webbnörd som skapade sin första webbsida redan 1995. Göran har stenkoll på sökmotoroptimering och sociala medier och gillar WordPress nästan lika mycket som han älskar New York.

070-230 78 81
goran.ingman@gmail.com

sara_lenaliten

Sara Bergfors och Lena Fredriksson, formgivare

Sara och Lena driver Serpentin Media och formger främst tidningar men även böcker och andra trycksaker. Utbildade journalister som brinner för text, bild och form. Sara reser helst runt i Centralamerika medan Lena längtar tillbaka till Tokyo.

Sara Bergfors, 070-203 73 30, sara@serpentinmedia.se
Lena Fredriksson, 070-533 26 53, lena@serpentinmedia.se

Tidskriften_Tidevarvets_redaktion_1935

Redaktionen, kan precis allt om det mesta

Respress och Medietemas gränslöst kompetenta redaktion består också av frilansande redaktörer, skribenter och fotografer. Här finns en aldrig sinande källa till kunskap inom alla möjliga områden – länder, städer, mat, livsstil, digital journalistik, projektledning, sociala medier … Utan dem är vi inget.

redaktionen@respress.se

Nyfiken på vad vi kan göra för dig? Ring, mejla eller fyll i formuläret.

4 + 10 =